Dating Tips

6 טיפים לדייט ראשון מוצלח – לגברים

שש טיפים לדייט ראשון מוצלח  – לגברים
משיחת הטלפון המקדימה, דרך בחירת מקום המפגש ועד לנושאי השיחה. כל מה שצריך כדי להגיע לפגישה שנייה

במשך עשרות השנים בהן אנו עוסקות בייעוץ בתחום ההיכרויות, ראינו גברים רבים שרוצים להתחתן – אך למרות שהאינטלקט, ההשכלה והאישיות שלהם היו אטרקטיביים – המיומנויות החברתיות שלהם לא היו מפותחות באותה המידה. פעמים רבות, כשאישה יוצאת לפגישה ראשונה עם גבר שמתאים לתיאור הזה, היא חוזרת ממנה מאוכזבת, ולא מעוניינת להיפגש איתו שוב.

אמת. אילו הם היו זוכים להכיר זה את זה בצורה מעמיקה יותר, יתכן והיה מתפתח ביניהם קשר, אך לרוע המזל ההיכרויות האלה כמעט אף פעם לא מתקדמות, בגלל שהאישה מרגישה שהיא לא מסוגלת להתפעל או לכבד גבר ש”פשוט לא מסוגל לאסוף את עצמו.”

להלן 6 הצעות מעשיות כיצד לשפר את המצב.

1. שיחת הטלפון

בשיחת הטלפון הראשונה לקביעת הפגישה, הגבר יוצר את הרושם הראשוני שלו. לרוב, הנשים מעדיפות ששיחת הטלפון הראשונה תימשך בין 5 ל-10 דקות, ושהגבר יחכה עד לפגישה עצמה כדי לשמוע עליה יותר. המטרה העיקרית שלך כאן היא לקבוע את הזמן והמקום.

תן לה מושג כללי מה תעשו בפגישה. מוזיאון או מסעדה? האם תלכו רוב הזמן או תשבו? אם אתה חושב על קפה או קינוח, דאג שהיא תדע ותוכל לאכול קודם ארוחת ערב. אם אתה מתכוון לקחת אותה לארוחת ערב, היא תרצה להתלבש בהתאם. אין דבר גרוע יותר מללבוש בגד מפואר ועקבים גבוהים ולגלות שבן הזוג שלך תכנן טיול הליכה ופיקניק.

2. הבגד עושה את האדם

לפני פגישה, האישה תשתדל להיראות נאה בעיני הגבר – לסדר את השיער שלה, לבחור בגד נאה ולהתאפר. אבל היא תרגיש מטופשת ונבוכה לגלות שהיא התאמצה עבור גבר שמגיע עם חורים במכנסים, שרוכים פרומים, מעיל רוח מלוכלך או חולצה ואפודה שנראה שהיו שייכים לסבא שלה.

אישה לא צריכה שהדייט שלה ילבש מותגים או בגדים יקרים. היא פשוט רוצה גבר שנראה מכובד ויודע כיצד לנקות, לתחזק ולבחור את הבגדים שלו (וכן, היא תשים לב שסיכות שדכן לא כל כך מוצלחות בתור תחליף לתפירה של קרע במכנסיים).
דרך נוספת לא לשאת חן בעיני האישה כבר במבט ראשון, היא חוסר טיפוח כללי

דרך נוספת לא לשאת חן בעיני האישה כבר במבט ראשון, היא חוסר טיפוח כללי. סביר שאחרי יום עבודה ארוך הגבר זקוק למקלחת טובה, לחידוש הדאודורנט ולתגלחת לפני הפגישה. רוב הנשים לא נמשכות לזיפי זקן בני כמה ימים, והריח ה”גברי” בהחלט דוחה אותן. הן נמשכות לגבר שמסופר היטב, ושבגדיו נקיים ובמצב טוב.

מובן שבסופו של דבר גברים רבים ייהנו מעזרת נשותיהם בעיצוב וטיפוח אישי לאחר הנישואין, אבל אין להם סיכויים להתקרב לחופה, אם ברגע שהיא פוגשת אותם היא חושבת: “אוי, לא, איזה פרויקט”.

עצה נוספת לגבר היא להתייעץ עם אישה בת גילו איך להתלבש. רוב הגברים יכולים למצוא אחות, אחיינית או אשת חבר בעלת טעם טוב, ולבקש את עזרתה בבחירת מלתחת היכרויות עכשווית, תואמת ומתאימה. כשגבר רואה את עצמו במראה לבוש בבגדים חדשים, הוא תמיד ירגיש טוב יותר עם עצמו. תחושה זאת תעזור לו להרגיש נוח יותר בפגישה, ולזכות בלב האישה.

3. התכונן

הגע בזמן. תכנן 20-30 דקות נוספות על כל מקרה – פקק תנועה, שיחת חירום מהמשרד וכו’. אם אתה מתחיל לאחר, התקשר אל בת הזוג ברגע שאתה מבין שלא תגיע בזמן, ולא חמש דקות לפני הזמן בו היית אמור להגיע, ובהחלט לא חצי שעה אחרי זמן הפגישה.

תכנן איפה תהיו במשך הפגישה וכיצד תגיעו לשם. שמור על תוכנית גיבוי לכל מקרה בלתי צפוי. אם אתה רוצה לתת לבת הזוג שלך לבחור, אז במקום לשאול אותה ‘לאן את רוצה לצאת?’, תן לה לבחור באחת משתי אפשרויות. היא תתרשם מהמחשבה המוקדמת שלך לתכנון הערב.

בדוק היטב שהארנק אצלך ושיש בו את כרטיס האשראי ומזומן. זה לא ממש שובה לב לתת לה לחכות עד שתוציא כסף מהבנקט, כדי שיהיה לך במה לשלם על הערב המשותף.

4. כיבוד

לא משנה באיזו פעילות בחרתם, הצע לבת הזוג שלך כיבוד כלשהו. אם אתה פוגש אותה אחרי העבודה לכוס שתייה או קפה, ומתחשק לך להמשיך לשוחח איתה מעבר לגבול השעתיים המוקצבות, עשה זאת על ארוחת ערב. אולי אתה לא יותר מדי רעב אחרי יום עבודה ארוך, אבל היא ודאי כן, ולהחזיק אותה עד שעה מאוחרת בלי להציע ארוחת ערב, זה פשוט חוסר התחשבות.

הפיצרייה השכונתית אינה המקום המתאים בדיוק לפגישה ראשונה

בחר מקום מכובד. אולי אתה אוהב את הפיצרייה השכונתית, אבל אם המקום אינו נקי ומרוהט בטעם, הוא אינו מוצלח עבור פגישה ראשונה או שנייה. לא משנה אם היא הבחורה החמישים שאתה פוגש – האישה שאתך רוצה להרגיש שאתה חושב שהיא אדם מיוחד, ושאתה מספיק מעוניין כדי לבחור מקום נעים ונוח לבלות בו יחדיו. אם אתה משקיע במקום הפגישה שלכם מחשבה רבה מראש, והיא מחמיאה לך על האווירה במקום, אל תסביר “כן זה נחמד. אני תמיד יוצא לכאן בפגישה הראשונה”.

כשמגיע החשבון על המשקאות/קפה/ארוחה, קח אותו מייד ושלם עליו. אם תשאיר אותו שם, בת הזוג שלך תרגיש לא נוח, ותתחיל לתהות אם אתה מצפה שהיא תתחלק אתך או שהיא תשלם. אם חיכית יותר מדי זמן והיא מציעה לשלם, אמור מייד, “לא תודה, זה עליי”. אם ארוחת ערב נמצאת מעבר לתקציב שלך, אז היפגשו על קפה. אבל בכל מקרה, שלם בלי היסוס.

5. המקום הנכון

למען האמת, לדעתנו ארוחת ערב במסעדה אינה מהמקומות המוצלחים ביותר לפגישה עיוורת. הסיבות הן פרקטיות וכלכליות. צריכים להתייחס לפגישה עיוורת כאל הזדמנות ללמוד על האדם השני, ולהחליט אם יש ביניכם מספיק התאמה כדי לצאת לפגישה שנייה. כשאתה מנסה לא לדבר בפה מלא, ומתפלל שלא תלכלך את החולצה או שתיתקע לך חתיכת פטרוזיליה על השיניים, זאת לא האווירה המוצלחת ביותר לשיחה. בנוסף, אין זה הוגן לצפות מגבר להוציא סכום גדול על ארוחת ערב עבור פגישה עיוורת, שלא בהכרח תוביל לפגישה שנייה.

במקום זה, חשוב על יציאה למקום עם אוירה חזותית או שמיעתית, כמו גן בוטני, לובי של בית מלון, גלריית אמנות, טיילת או מקום נעים אחר להליכה, או אפילו מופע לא רשמי תחת כיפת השמים. זה נותן הזדמנות לשוחח, ומשהו לראות ואפילו להתייחס אליו בשתיקות המביכות ההן. הפעילויות האלה ימלאו כשלוש שעות, שזאת מסגרת זמן טובה לפגישה ראשונה.

6. שיחה

מטרת הפגישה הראשונה אינה להעמיס על הבחורה איתה אתה יוצא את הצלחותיך העסקיות, או לנתח את ביצועי הליגה הלאומית, או לענג אותה בהרפתקאות הנועזות שלך. קו מנחה טוב לשיחה הוא החלפת מידע בסיסי על עצמך ועל בת זוגך – הרקע שלכם, מוזיקה שאתם אוהבים, איפה גרתם בעבר, מקומות אליהם נסעתם, תחביבים, חברים טובים וקרובי משפחה אהובים, לימודים או קריירה, חברים משותפים. נושאים אלה יתנו לכם בסיס לשיחות עמוקות יותר. נסה לצפות מראש מה יהיו הנושאים, ולחשוב כיצד לענות עליהם.

ניתן לתרגל ולשפר את מיומנויות השיחה

כששני בני זוג רק מתחילים להכיר זה את זה, השיחה שלהם לא תמיד קולחת. בכל אופן, אם אתה מרגיש שיש שתיקות מביכות רבות בשיחות עם בנות הזוג שלך, קיימות דרכים בהן תוכל לעזור לעצמך לפתח מיומנויות שיחה טובות יותר. גברים רבים מוצאים שעבודה עם מאמן אישי עוזרת להם לתרגל פגישה, מתחילתה ועד סופה. אחרי שתיים שלוש סימולציות כאלה, הם מגלים שהם פחות לחוצים ומוכנים בצורה טובה יותר לנהל שיחה עם בת זוג בפגישות הראשונות.

גם אם אתה טיפוס שמרבה לדבר, אל תשכח גם להיות מאזין טוב. אתה יכול ליצור נושאי שיחה על ידי התמקדות במשהו שבת הזוג שלך מזכירה, ושאלת שאלות שיעודדו אותה לתאר את רגשותיה. היא רוצה להשיג תואר בעיתונאות? “למה החלטת להירשם למגמת עיתונאות? איך את מרגישה כשמשהו שכתבת עולה על הדפוס?” נסה להוסיף את התובנות האישיות שלך. “תמיד חשבתי שעיתונאים צריכים להיות אובייקטיביים. אבל בזמן האחרון נראה שהרבה ממה שאני קורא בעיתונים הוא חד-צדדי. למה לדעתך זה ככה?”

סיכום

אם אתה גבר שלא מצליח לאסוף את עצמך או שאתה נראה מגושם וחסר ביטחון עצמי, עצות אלה לא יהפכו אותך לכוכב הוליוודי אבל הן יעזרו לך להיראות יותר מאורגן, בטוח בעצמך ומתחשב באישה שיוצאת איתך. וזה אמור להספיק למטרה העיקרית שלך: לעניין אותה מספיק כדי שהיא תגיד “כן!” לפגישה שנייה

 

 

  טיפים לדייט ראשון מוצלח – לנשים

טיפים לדייט ראשון מוצלח – לנשים

שש נקודות מפתח שכל אישה צריכה לדעת – כל מה שצריך כדי להגיע פגישה שנייה.

קל יחסית למצוא עם מי לצאת לפגישה ראשונה – מישהו שפוגשים בהשתלמות מקצועית, מישהו שקורא את הפרופיל שלך באתר היכרויות באינטרנט או בחור שחברים משותפים סידרו לך איתו פגישה עיוורת.

הבעיה היא איך להגיע לפגישה השנייה. במאמר הקודם שלנו – “6 טיפים לדייט ראשון מוצלח – לגברים” – העלינו שפע של עצות למי שיוצא עם נשים. אז בלי להכביר במילים, הנה 6 טיפים שידאגו לכך שהפגישה הראשונה שלכן לא תהיה גם האחרונה.

1. תני לו הזדמנות

כמה פעמים מצאת את עצמך מחליטה שהבחור שסידרו לך הוא “לא זה” על ההתחלה? את מסתכלת על תווי הפנים שלו, על התספורת, צורת הלבוש, היציבה – וחושבת: “או-או”. הקול שלו וחמש הדקות הראשונות של השיחה מבהירים לך במהירות שיא ש”הוא ממש לא בשבילי”, והפגישה מסתיימת עוד לפני שהיא החלה. מכאן ואילך כבר לא משנה מה הוא אומר או עושה, משום שאת לא מקשיבה יותר. את כבר חושבת מה ללבוש מחר לעבודה… ואיך למצוא בחור חדש.

ההפסד כולו שלך. כשאת עורכת הערכה שטחית ומהירה, את מונעת מעצמך את ההזדמנות להכיר מיהו באמת, לראות מתחת לפני השטח ואולי לגלות שיש בו יותר ממה שהצלחת לראות במבט חפוז.

נסי לשנות את הגישה. במקום למהר לדון, נסי להשתחרר מהציפיות שאולי היו לך. השתדלי פשוט להישאר ברמה של “אני יוצאת עם אדם נחמד, ואני אנסה להכיר אותו קצת כדי לראות מיהו.” הפסיקי לחשוב, “עם הבחור הזה אני אמורה להתחתן?” – השאלה הזו היא הדרך המהירה ביותר לגרום לעצמך לא לרצות לראות אותו שוב. אחרי הכל, איך את יכולה לחשוב על להתחתן עם מישהו, כשאת כל כך מרוכזת בתכונת אופי או תו פנים יחיד, ולא מכירה אותו כאדם?

הניסיון לימד אותנו שלעולם לא תוכלי לדעת שמישהו מתאים לך כבר בפגישה הראשונה. כל מי שטוענת שהיא “ידעה כבר מההתחלה”, לא “ידעה” באמת. נכון, הן הרגישו שיש כאן פוטנציאל, אבל הן עדיין היו צריכות לצאת לפגישות נוספות כדי לברר אם האינסטינקטים שלהן צדקו. רוב הזוגות הנשואים יודו שממש לא היה להם שום מושג מה יצא מהפגישה הראשונה עם בן זוגם. העיקרון הוא שהן שאלו את עצמן, “האם אני יכולה לצאת לעוד פגישה עם האדם הזה?” ולא הניחו לסיבות שטחיות לעמוד בדרכן מלומר “כן”.

2. לחשוף את הצדדים הפנימיים

עבדת קשה כדי להגיע למה שאת. יש לך משרה מצוינת, אולי אפילו תואר, ואת רוצה שבעלך (לעתיד) יראה בך אישה אינטליגנטית ובעלת יכולות. נהדר! אבל זה לא ראיון עבודה, ובעוד שטוב לדבר על ההישגים שאת גאה בהם, אם תדברי עליהם יותר מדי, תרחיקי אותו.

אולי התכונות שהופכות אותך לעורכת דין מוצלחת, אינן אותן תכונות שיהפכו אותך להיות אישה או אמא טובה. כדי שגבר יעריך אותך כראוי, יתכן שתזדקקי לבחינה עצמית רצינית, כדי לברר איפה את צריכה לפתח את עצמך מבחינה אישית, ולא רק מקצועית.

הגבר שאיתו את יוצאת מחפש מישהי אליה הוא מסוגל להתחבר רגשית וגם שכלית, ולא רשימת הישגים. הוא רוצה ללמוד על הצדדים הפנימיים שבך, כמו למשל, מה את אוהבת לעשות להנאתך, מה התחביבים ותחומי העניין שלך, מה משעשע אותך, מה הטעם שלך, ומה חשוב לך בחיים. כשאת מגלה את כל הצדדים השונים שבך, הוא יכול לראות מי את באמת, ובכך שאת מתעניינת בחוויות שעברו עליו, הטעמים והרעיונות שלו, את מגלה שגם את רוצה ללמוד מי הוא.

3. אל תרדפי אחריו

הפגישה הראשונה שלכם הייתה טובה, ואת מקווה שהוא יבקש לצאת איתך שוב. את שואלת את עצמך, “שאני אשלח לו אסמס לומר שנהניתי?” – רעיון גרוע. אפילו אם הוא לא יבין שאת מנסה לגרום לו להזמין אותך לפגישה שנייה, רוב הסיכויים שהוא ירגיש מאוים מזה שאת, ולא הוא, עשית את הצעד הבא. למרות שאנחנו חיים בעידן של שוויון בין המגדרים בתחומים רבים בחיים – כשמגיעים להיכרויות, גברים עדיין צריכים להרגיש שהם המחזרים. אם תחליפו תפקידים, רוב הסיכויים שזה יחבל בתוצאות.
היי סבלנית. תני לו להביע ראשון את רגשותיו

אם את רוצה לומר לגבר שנהנית להיות איתו, עשי זאת בסוף הפגישה. את יכולה לומר בפשטות, “תודה רבה. נהניתי.” בלי סופרלטיבים, ובשום פנים ואופן אל תגידי לו שהוא מוצא חן בעיניך. אם תביעי את רגשותיך לפני שאתם יוצאים מספיק זמן כדי לדעת אם רגשותיו זהים, רוב הסיכויים שהוא ירגיש מאוד לא נוח ויחליט לא לצאת איתך שוב. שמרי את הרגשות המוקדמים האלה לעצמך, ועקבי אחר התפתחות הקשר. היי סבלנית. תני לו להביע ראשון את רגשותיו.

4. זאת אינה ארוחת חינם

היינו רוצות להאמין שהתסריט הבא לא מתרחש במאה ה-21, אבל הוא אכן קורה: גבר לוקח אישה למסעדה מכובדת בפגישה הראשונה. היא מזמינה סעודה יקרה, אולי אפילו כמה מנות, אבל בקושי נוגעת באוכל שלה. “אני לא מסוגלת לאכול כל כך הרבה בלילה”, היא מסבירה, ומבקשת מהמלצר לארוז את השאריות. כבר מההתחלה היא ידעה שהיא לא תצא שוב עם הבחור, אז היא מחליטה שלכל הפחות היא תוציא מהערב ארוחה טובה (פלוס שאריות למחר). בינתיים, הבחור האומלל – שהתחיל את הערב בתקווה שיש סיכויים עם האישה הזאת, מבין שניצלו אותו בתור כספומט.

התורה אוסרת גנבת דעת – הולכת שולל – ובכלל זה נמצאת יציאה לפגישה מתוך מטרה ברורה ליהנות מארוחה על חשבון בן הזוג. בנוסף, ראוי לדעת שתהליך ההיכרויות גובה נתח ניכר מהכנסותיהם של רוב הגברים, והנשים חייבות להתחשב בהם במידת מה. אם את לא מעוניינת לצאת איתו מלכתחילה, אל תבזבזי לו את הזמן ואת הכסף. אם את יוצאת לפגישה מתוך כוונות טובות, ורק אז מבינה שהוא לא בשבילך, התחשבי בארנק שלו, ובו בזמן נסי להפיק את הטוב ביותר מהערב. יתכן שהוא בכל זאת יכול להוות חברה נעימה, ויתכן שאחד מכם יחליט בסופו של דבר לסדר לשני חבר/ה שמתאים/ה לו יותר.

5. היראי במיטבך

רוב הנשים לא זקוקות לעצות בטיפוח ולבוש בסיסיים. הן יודעות לא להופיע לפגישה בבגדים מלוכלכים, בלויים או קרועים. אבל גם הן זקוקות לעתים לביקור קצר של חברה שמבינה באופנה. לפעמים, אישה שמרגישה קצת שחוקה, או שיש לה רגשות לא כל כך חיוביים ביחס לעצמה באותו רגע, תחליט שהיא לא צריכה להשקיע מאמץ בהופעה שלה לפגישה. יתכן שהיא תדלג על חלק מהאיפור הרגיל שלה, או לא תשים לב מה בדיוק היא לובשת, מתוך מחשבה שאו שלא יהיה אכפת לבן הזוג שלה או שבמילא זה לא ישנה בהרבה את התוצאות.

לרוב, יהיה לו אכפת. הוא רוצה להרגיש שהוא חשוב לך מספיק כדי שתרצי ליצור עליו רושם טוב, והוא עלול לאבד עניין אם הוא יחשוב שאת מרגישה אחרת.

אבל בואי נניח שהוא לא ישים לב שאת לא כמו שאת בדרך כלל. לבחירות שלך עדיין יכולה להיות השפעה שלילית על הצלחת הפגישה. ראשית, גישתה של האישה משפיעה לעתים קרובות על הרגשתה הכללית. אישה שלא מרגישה נוח עם הופעתה, עלולה לשדר את הרגשתה השלילית לבן הזוג עמו היא נפגשת. הדבר היה נחסך ממנה אילו היא הייתה מרגישה טוב יותר עם עצמה. בנוסף, באופן כללי גברים נוטים להיות הרבה יותר ויזואליים מנשים. כמה פינישים עדינים עשויים לעזור לו להימשך אליך יותר, וזה עשוי לעודד אותו לרצות להכיר אותך טוב יותר.

מובן שאם יש לך רגשות שליליים לגבי היציאה באופן כללי, טוב יהיה אם פשוט תדלגי עליה. אם את לא מרגישה טוב, אם את עייפה במיוחד או שאין לך מצב רוח, רוב הסיכויים שהפגישה לא תהיה מוצלחת. למה לא להסביר את זה לגבר ולבקש לקבוע תאריך חדש?

אם את כל כך שחוקה שאת מרגישה שלא בא לך לצאת באופן כללי, זה הזמן לצאת ל”חופשה מהיכרויות” לחודש או חודשיים, ולנצל אותה כדי לעשות כל מיני דברים שאת אוהבת, כדי שתוכלי לחזור לזירת ההיכרויות רעננה ואופטימית.

6. חייכי

דמייני שאת בפגישה עם גבר שבכלל לא מחייך אליך. איך תרגישי? אנחנו שומעות שוב ושוב גברים שאומרים לנו, “האישה שיצאתי איתה לא חייכה כל הפגישה. הרגשתי כל כך לא נוח, שכל מה שבא לי לעשות היה לגמור עם זה מה שיותר מהר.” אולי היה לך יום קשה בעבודה, או שמשהו מדאיג אותך, או שאת מאוכזבת שהגבר שפגשת לא עונה על הציפיות שלך. אבל אין שום סיבה שתבטאי את זה בצורה גלויה בפנים קודרות.

מרגישה שאת מסתובבת במעגלים בתהליך ההיכרויות שלך? נסי לעקוב אחר שש הנקודות הנ”ל, ואולי תופתעי לטובה מהתוצאות

 
Leave a Reply